Aktualności

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości
Wtorek, Listopad 14, 2023
10 listopada 2023 r. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej - w tym roku pod hasłem „Z pieśnią na ustach…” zorganizowany przez p. Romanę Gąsiorowską.
 Należna pamięć…
Poniedziałek, Listopad 13, 2023
W dniu 13 listopada uczniowie klas 6,7,8 wraz z wychowawcami wybrały się na cmentarz wojskowy z okresu I wojny światowej w Rzepienniku Marciszewskim. Głównym celem wycieczki było uczczenie pamięci żołnierzy poległych w walkach o niepodległość Polski. Na miejscu uczniowie mogli zgłębić historię tego miejsca, pomodlić się i zapalić przyniesione znicze. Dzieci w ciszy i zadumie mogły posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej Ojczyzny i walk niepodległościowych tocznych na najbliższych terenach. Podczas wycieczki wszyscy pamiętali, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych.
Wyjazd do Kąśnej Dolnej na spektakl dla młodzieży w ramach Viva Polonia!
Wtorek, Listopad 7, 2023
Dnia 8 listopada byliśmy w Kąśnej Dolnej na spektaklu wystawianym przez gromnickich uczniów- Koło Teatralne Improwizacja, działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku, w ramach festiwalu „Viva Polonia – ku pokrzepieniu serc”. Tym razem była to adaptacja teatralno-filmowa oparta na klasycznej komedii Aleksandra Fredry- „Zemsta”. Widowisko było wyjątkowym połączeniem humoru, intryg, inteligentnych dialogów i komicznych sytuacji. Młodzi widzowie zobaczyli fabułę romantycznego dramatu w zupełnie nowym wydaniu, z licznymi nieoczekiwanymi zwrotami akcji.
To był wspaniały koncert
Wtorek, Październik 31, 2023
Dnia 29 października 2023r. w naszym pięknym parafialnym Kościele Miłosierdzia Bożego w Rzepienniku Strzyżewskim gościliśmy Kapelę im. Św. Idziego z Zakliczyna, która swą muzyką i śpiewem chwaliła razem z nami Pana. Dali charytatywny koncert. Zebrane środki przekazane zostały na dofinansowanie zakupu odlanego z brązu popiersia Św. Jana Pawła II – patrona Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim, które będzie zdobiło wnętrze budynku i przypominało wszystkim wielką postać i nauczanie Naszego Rodaka.
Wyjście na cmentarz klasy II i III
Wtorek, Październik 31, 2023
1 listopada obchodzimy święto Wszystkich Świętych, a dzień później - Zaduszki. Z tej okazji klasy II i III z wychowawcą udały się na nasz cmentarz parafialny, by zapalić znicze i zmówić modlitwę nad grobami najbliższych. Pogoda była słoneczna, a więc obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądaliśmy groby świątecznie ustrojone kwiatami, wieńcami oraz zniczami. Spacer alejkami cmentarza był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. K. Zbylut
 „PepsiCo Food For Good”
Czwartek, Październik 26, 2023
Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II, Rzepiennik Marciszewski 200 realizuje w roku szkolnym 2023/2024 Program „PepsiCo Food For Good” dotyczący wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce uruchomionego przez Fundację PepsiCo realizowanego przez Polski Czerwony Krzyż.
Wycieczka do teatru klas II i III
środa, Październik 25, 2023
Piotruś Pan to chłopiec, który nie chciał dorosnąć. Przewodził grupie zagubionych chłopców, a życie w Nibylandii upływało mu na psotach, figlach i przeżywaniu nieskończonej ilości magicznych przygód. Na wyspie wraz z nim żyli też Indianie, a wśród nich Tygrysia Lilia, czyli prawdziwa księżniczka indiańska. Nie dawali im spokoju piraci z niebezpiecznym Kapitanem Hakiem na czele, który nie bał się nikogo, poza krokodylem, który na niego polował.
Wyjazd na sztukę teatralną.
środa, Październik 25, 2023
W tym roku szkolnym Narodowy Teatr Edukacji zaprosił nas na „Zemstę”. W historii polskiego teatru to chyba najczęściej wystawiana sztuka hrabiego Aleksandra Fredry. Sztuka ta jest ponadczasowa, świetnie skonstruowana a do tego niezmiernie zabawna.

E-DZIENNIK

MS Office 365

Nasze osiągnięcia

PATRON SZKOŁY

 Sportowa Edukacja

Szukaj