Aktualności

 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
środa, Marzec 6, 2024
W dniu 1 III 2024 r. miał miejsce okolicznościowy apel poświęcony pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczniowie dowiedzieli się, kim byli Żołnierze Wyklęci, a także poznali bliżej poszczególne sylwetki Bohaterów m.in. Danuty Siedzikówny ,,Inki", Witolda Pileckiego, Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” czy Łukasza Cieplińskiego. Wyrazem naszej pamięci była wystawa zorganizowana na korytarzu szkolnym. Była to kolejna lekcja naszej trudnej historii, ukazująca postacie i wydarzenia, o których powinniśmy pamiętać. Agnieszka Łajka
WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE
środa, Luty 14, 2024
Nieco wcześniej niż zwykle, bo już 9 lutego obchodziliśmy w naszej szkole ,,Walentynki". Tradycyjnie Samorząd Uczniowski przygotował pocztę walentynkową. Uczniowie mogli anonimowo wysłać kartki walentynkowe swoim sympatią, które wrzucali do specjalnej skrzynki walentynkowej.
„Świat Fantasy”
Wtorek, Luty 6, 2024
To tytuł historii, którą mogliśmy obejrzeć 5 lutego w Kinie Marzenie w Tarnowie, które gościło na swych deskach – Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Była to nie tylko piękna bajka o smokach i krasnoludkach, ale również rzecz o przyjaźni, odwadze i poświęceniu. Przede wszystkim to klasyczna opowieść “drogi”, jak w wielu znanych i lubianych dziełach literackich.
22 stycznia w Domu Ludowym w Rzepienniku Marciszewskim odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.
Niedziela, Luty 4, 2024
Dziadkowie to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z klas I-III oraz przedszkolaki pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi wychowawcami przygotowały dla nich przedstawienie.
"Hej Kolęda" w filii GBP w Rzepienniku Marciszewskim
Czwartek, Luty 1, 2024
Pod hasłem "Hej Kolęda" w filii GBP w Rzepienniku Marciszewskim w niedzielny wieczór, 28 stycznia, miało miejsce spotkanie okolicznościowe, podczas którego mieszkańcy wsi, a nawet terenu gminy Gromnik i Rzepiennik Strzyżewski mieli okazję wspólnie pokolędować. Na scenie zaprezentowała się wielopokoleniowa grupa artystów, która podzieliła się z zebranymi cząstką swojego talentu. Całe spotkanie poprowadził Pani Anna Bajorek - bibliotekarka GBP.
 KONKURS MITOLOGICZNO - FOTOGRAFICZNY
Wtorek, Styczeń 30, 2024
Biblioteka szkolna zaprosiła chętnych uczniów klasy 6 do udziału w konkursie mitologiczno- fotograficznym, którego miała być wyjątkowa, ponieważ swoją wiedzę z mitologii greckiej uczniowie mieli zaprezentować w nietypowy sposób...
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025
Poniedziałek, Styczeń 29, 2024
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Rzepienniku Marciszewskim ogłasza nabór na rok szkolny 2024/2025 do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Rzepienniku Marciszewskim. Dokumenty, terminy oraz informacje dotyczące rekrutacji na nowy rok szkolny zamieszczone są na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie w godzinach 8.00-12.00
Bal karnawałowy.
Niedziela, Styczeń 28, 2024
W poniedziałek, 22 stycznia w Domu Ludowym odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-III. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Uczestnicy balu wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów.

E-DZIENNIK

MS Office 365

Nasze osiągnięcia

PATRON SZKOŁY

 Sportowa Edukacja

Szukaj