Szukaj

Aktualności

Wtorek, Listopad 9, 2021

Kardynał Wyszyński. PRYMAS NIEZŁOMNY

Od 7 do 11 listopada w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej trwa kolejny, piąty już festiwal Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc. W programie koncerty, lekcje patriotyczne oraz wystawa. Festiwal w swoim założeniu ma za zadanie promocję szeroko rozumianej kultury polskiej – muzyki, sztuki oraz historii.

Dnia 9 listopada w wydarzeniu wzięła udział młodzież naszej szkoły.

Galeria zdjęć


Piątek, Listopad 5, 2021

W pierwszym tygodniu listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzali miejsca spoczynku bliskich nam zmarłych. Podczas wyjścia dzieci poznawały tradycje i zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Dbały również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

W ostatnim tygodniu października uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami i nauczycielami odwiedzały pobliski Cmentarz Wojskowy, aby posprzątać mogiły i uczcić modlitwą pamięć poległych żołnierzy. Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego.

Zobacz galerię zdjęć...

 


Czwartek, Listopad 4, 2021

Dnia 3 listopada 2021 r. uczniowie kl. VI – VIII uczestniczyli w wycieczce do Tarnowa, której celem było obejrzenie „Balladyny” J. Słowackiego. Opiekunami wycieczki były: p. Romana Gąsiorowska i p. Angelika Lisowska.

Przedstawienie w wykonaniu aktorów z Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego rozpoczęło się o godz. 10:00 i trwało 155 minut.

Sztuka bardzo się nam podobała. Wyjazd był wspaniałą lekcją literatury i kultury.

Galeria Zdjęć


środa, Październik 27, 2021

Drodzy Siódmo i Ósmoklasiści,

Już 4 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa małopolskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 3 listopada (środa) do godziny 12:00.

Konsultacje dla woj. małopolskiego rozpoczną się 4 listopada br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiamlodych13.webankieta.pl/

Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 3 listopada (środa) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.


Piątek, Październik 22, 2021

W dniu 19 października klasę pierwszą odwiedzili tarnowscy funkcjonariusze Policji. Było to niecodzienne spotkanie, głównie ze względu na ubiór i charakter wizyty. Podczas zajęć pan policjant w stroju mrówki uczył dzieci jak bezpiecznie należy przechodzić przez ulicę i właściwie poruszać się po drodze.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w niezwykle ciekawych ćwiczeniach i zabawach edukacyjnych.


Piątek, Październik 15, 2021

Klub Bratka będzie działał również w tym roku szkolnym!
W nowym skladzie, z nowymi materiałami i pomysłami rozpoczynamy swoją działalność. 


Czwartek, Październik 14, 2021

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia, która w tym roku miała charakter kabaretowy. 
Uczniowie klas VI-VII pod kierunkiem pani Wychowawczyni zaprezentowali krótki skecz, podczas którego wręczyli nauczycielom dyplomy Nauczyciela Dodającego Skrzydeł oraz słodki upominek.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Wójta Gminy Gromnik uczniom, którzy wyróżniali się wysokimi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem w roku szkolnym 2019/2020.

Dyplomy oraz atrakcyjne nagrody , ufundowane przez Urząd Gminy w Gromniku otrzymali również uczniowie klasy V i VI, tym razem za aktywny udział w akcji: Tydzień Zrównoważonego Transportu i promocję aktywnego spędzania czasu w zgodzie z naturą.

GALERIA


E-DZIENNIK

MS Office 365

Nasze osiągnięcia

CMI

E-ŚWIETLICA

Plan walki z epidemią Covid-19

Który przedmiot najbardziej lubisz?