Aktualności

"Spotkanie z Mrówką”
Piątek, Październik 20, 2023
17 października 2023 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie spotkali się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. W trakcie zajęć pierwszoklasiści rozmawiali o prawidłowym zachowaniu się w drodze do i ze szkoły. Zapoznali się z zasadami bezpiecznego przechodzenia na przejściu z sygnalizacją świetlną i bez niej. Dowiedzieli się, jak prawidłowo zakładać kamizelki odblaskowe i jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe w ruchu drogowym.
Pasowanie na ucznia
Piątek, Październik 20, 2023
Swój wielki dzień przeżywali 13 października uczniowie klasy pierwszej. Pasowanie na ucznia oficjalnie włączyło ich do grona społeczności szkolnej. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci, jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila. A. Łajka
Konkurs poetycki „Wiersz dla JANA PAWŁA II”
Czwartek, Październik 19, 2023
Konkurs ten odbył się w ramach przygotowania do uroczystości nadania szkole imienia i obchodów Dnia Papieskiego 2023. Nasi uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi poetyckimi umiejętnościami i aktywnie włączyć się do obchodów tych wydarzeń poprzez tworzenie wierszy o patronie naszej szkoły. Ojciec Święty przez całe życie łączył obowiązki duszpasterza i pisarza - był autorem wierszy, poematów, dramatów. Powiedział kiedyś: „Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić”. Cieszymy się, że możemy promować twórczość poetycką naszych uczniów.
Pomagamy Wikusi
Wtorek, Październik 17, 2023
W poniedziałek 9 października 2023 r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem zorganizowali akcję „Ciacho dla Wikusi”. Naszym celem było zebranie funduszy na leczenie Wiktorii Wróbel cierpiącej na najgorszy typ SMA. Jej rodzice walczą o jej zdrowie od pierwszych chwil jej życia.
 Wycieczka do Starego i Nowego Sącza
środa, Październik 11, 2023
W dniu 10 października 2023 roku uczniowie klas III - VIII wraz z opiekunami uczestniczyli we wspaniałej wycieczce do Starego i Nowego Sącza. Celem pierwszej części wyjazdu było duchowe przygotowanie do uroczystości nadania szkole imienia św. Jana Pawła II i wędrówka Jego śladami.
 Z wizytą w bibliotece.
Poniedziałek, Październik 9, 2023
W pierwszych tygodniach września klasy II i III wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej, której filia mieści się w Domu Ludowym. Celem wizyty było przypomnienie zasad funkcjonowania biblioteki, zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.
 Ponownie „Czytamy z klasą”! (kl. II-III)
Poniedziałek, Październik 9, 2023
Klasa II i III również w tym roku dołączyły do międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja pod kryptonimem NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, będziemy pielęgnować w sobie DOBROCZYNNOŚĆ. Będziemy szukać pomysłów na to im, jak troszczyć się: siebie, innych, wszystko, co nas otacza.
„Klasa w terenie” – ogólnopolski projekt edukacyjny
Poniedziałek, Październik 9, 2023
Klasy II i III w tym roku szkolnym realizują założenia innowacji pedagogicznej „Klasa w terenie”. Jej głównym celem jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową- prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. O kolejnych realizowanych przez nas działaniach będziemy informować na bieżąco, tymczasem chwalimy się projektową gazetką. K. Zbylut

E-DZIENNIK

MS Office 365

Nasze osiągnięcia

PATRON SZKOŁY

 Sportowa Edukacja

Szukaj