Aktualności

„Świat Fantasy”

„Świat Fantasy”

Wtorek, Luty 6, 2024

To tytuł historii, którą mogliśmy obejrzeć 5 lutego w Kinie Marzenie w Tarnowie, które gościło na swych deskach – Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Była to nie tylko piękna bajka o smokach i krasnoludkach, ale również rzecz o przyjaźni, odwadze i poświęceniu. Przede wszystkim to klasyczna opowieść “drogi”, jak w wielu znanych i lubianych dziełach literackich.

     Młody i niedoświadczony bohater wyrusza na daleką wyprawę, która w konsekwencji zmieni całe jego doczesne życie. Pokonując liczne niebezpieczeństwa i stawiając czoła własnym słabościom, nasz podróżnik dorasta, dowiaduje się wiele o sobie samym, sprawdza granice własnych możliwości, poznaje smak klęski i wygranej, lecz nade wszystko dociera do kresu drogi na końcu której czeka wymarzona nagroda. Nie wszystkie jednak opowieści kończą się happy endem. Niestety nie zawsze cieszymy się ze spełnienia naszych marzeń, bo kiedy to następuje często mamy kłopoty z rozpoznaniem tego, czego tak bardzo pragnęliśmy”.

    Czy magiczny pierścień naszego małego bohatera to cudowny artefakt, czy straszliwe brzemię? Czy w imię własnego spokoju i bezpieczeństwa można bezczynnie przyglądać się nieszczęściu innych? Czy chciwość zawsze przegrywa z lojalnością? Czy tylko wielcy mogą dokonać wielkich czynów? Na te właśnie pytania mogliśmy szukać odpowiedzi oglądając niezwykły spektakl - magiczną wyprawę do Baśniowej Krainy.

     Wspaniała gra aktorska, barwne kostiumy, pomysłowa aranżacja z wykorzystaniem efektów świetlnych dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Wyjazd na spektakl zorganizowała p. Romana Gąsiorowska.  Opiekę nad młodzieżą sprawowała p. Justyna Wszołek.

E-DZIENNIK

MS Office 365

Nasze osiągnięcia

PATRON SZKOŁY

 Sportowa Edukacja

Szukaj