Szukaj

Aktualności

Tydzień języków obcych

Tydzień języków obcych

Niedziela, Maj 29, 2022

W dniach 16.05.-20.05.202r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków Obcych. Głównym celem zorganizowania tego wydarzenia było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych poprzez uświadomienie im jak wiele można osiągnąć dzięki znajomości języków obcych, ile możliwości i drzwi ta umiejętność otwiera.

Galeria zdjęć

Nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego przygotowali gazetkę tematyczną, na której zaprezentowali 10 powodów zachęcających do nauki języków. Ponadto zaprezentowali efektywne metody nauki języków obcych oraz sposoby na uatrakcyjnienie ich nauki.

Uczniowie klas I-III w ramach obchodów Tygodnia Języków Obcych wykonali prace plastyczne w formie obrazkowego słownika języka angielskiego. Uczniowie klasy IV i V poznali tradycje i kulturę wybranych krajów wykonując pracę projektową w formie plakatu promującego dany kraj.

Najlepsze prace uczniów można było podziwiać na gazetce tematycznej.

Aby zachęcić uczniów do nauki języków obcych nauczyciele przeprowadzili lekcje z wykorzystaniem najnowszych metod dydaktycznych. Uczniowie utrwalali zdobytą wiedzę i umiejętności grając w gry Hot potatoe, Reiβverschluss czy Board game. Element zabawy  sprzyja nauce i motywuje do wzmożonego wysiłku. Uczniowie klas I-III także świętowali Tydzień Języków Obcych podczas zajęć. Aktywnie i z ogromnym entuzjazmem uczestniczyli w grach i zabawach językowych. Uczniowie utrwalali poznane słownictwo oraz struktury gramatyczne uczestnicząc w zabawach Granie na dywanie, Zakręć rolką, Lunchbox dla Tigera, Do packi, gotowi, start! oraz Boom.

Życzymy naszym uczniom, aby uczyli się języków obcych efektywnie i z przyjemnością wykorzystując zdobytą wiedzę w szkole oraz dostępne programy oraz aplikacje.

E-DZIENNIK

MS Office 365

Nasze osiągnięcia

CMI

 Sportowa Edukacja