Aktualności

Rocznica śmierci św. Jana Pawła II

Rocznica śmierci św. Jana Pawła II

środa, Kwiecień 5, 2023

W piątek – 31 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uczczenia 18-tej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II – niezwykłego Polaka, a zarazem wyjątkowego człowieka, który swoją modlitwą, dobrocią, miłością i niestrudzoną pracą wpisał się na trwałe w karty historii Polski i Kościoła. Uroczystość przygotowała młodzież z klasy VII wraz z wychowawcą – p. Romaną Gąsiorowską.

Przypomnijmy. Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. w wieku 84 lat. Pontyfikat Jana Pawła II trwał 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni. Był on zarazem pierwszym od 455 lat następcą św. Piotra nie-Włochem i pierwszym papieżem Słowianinem. Wiadomość o śmierci papieża ogłosił 100 tysiącom modlących się w Watykanie ludzi arcybiskup Leonardo Sandri, mówiąc: „Najdrożsi bracia i siostry, o godzinie 21.37 nasz najukochańszy Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do domu Ojca”.

W podniosłej atmosferze przypominaliśmy sobie tamte chwile, kiedy to ukochany Ojciec Święty opuszczał ten świat i wstępował do Domu Ojca. Akademia miała na celu, by choć na chwilę zastanowić się nad sensem ludzkiego życia i przemijania, zrozumieć prawdziwe wartości, jakimi są dobro i prawda oraz miłość i szacunek do każdego człowieka.

Była to również okazja do przypomnienia  i zapoznania uczniów z kolejnymi pielgrzymkami Jana Pawła II do naszej Ojczyzny. Polska była krajem najczęściej odwiedzanym. W czasie prawie 27-letniego pontyfikatu papież odwiedził nasz kraj dziewięć razy. Do historii przejdzie spotkanie papieża z wiernymi na wadowickim rynku, jego barwne wspomnienia z dzieciństwa i młodości, zabawny i wzruszający dialog z tłumem mieszkańców rodzinnego miasta.

W czasie akademii wspólnie śpiewaliśmy ulubione pieśni papieża – m.in. „Barkę”, czy „Abba Ojcze”.  Był to wspaniały czas zadumy, refleksji oraz poznania naszego Patrona.

E-DZIENNIK

MS Office 365

Nasze osiągnięcia

CMI

 Sportowa Edukacja

Szukaj