Aktualności

Pożegnanie Absolwentów 2024.

Pożegnanie Absolwentów 2024.

Piątek, Czerwiec 28, 2024

Uroczystość pożegnania absolwentów to niezwykle wzruszający moment i ważna chwila w życiu. Kolejna klasa VIII dołączyła do grona Absolwentów Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Rzepienniku Marciszewskim. Spotkaliśmy się po raz ostatni na uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym i akademii z udziałem Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego i Rodziców.

Uczniowie w krótkim wystąpieniu wyrazili swoje przemyślenia i podziękowali nauczycielom oraz rodzicom za wsparcie na przestrzeni kilku lat nauki. Przedstawili też kilka scen z życia szkoły prezentując przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni krótki filmik. W tym dniu nie zabrakło łez wzruszeń, szczęścia, uścisków i życzeń na przyszłość. 

Wychowawczyni, pani Romana Gąsiorowska wraz z panią Dyrektor Celina Kwaśną pożegnały swoich podopiecznych, wręczyły pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Pani Dyrektor w swoim przemówieniu skierowała do uczniów klika słów wyrażając przekonanie, że czas w naszej szkole umożliwił im rozwój
i przygotowanie do rozpoczęcia nauki w nowych placówkach. Wszyscy dbali
o to, by wykształcić w nich odpowiedzialność za siebie i innych, szacunek do człowieka, odwagę i życiową zaradność. Zwróciła się też z życzeniami, by wierzyli w siebie i swoje możliwości, ufali dobrym ludziom, naśladowali autorytety – podkreśliła postać Patrona szkoły i osiągnęli w życiu to, o czym marzą.

Słowa podziękowania za wspólnie spędzony czas skierowała do Absolwentów wychowawczyni – Romana Gąsiorowska. Zwróciła uwagę na wyjątkowość każdego wychowanka. Życzyła, by z podniesioną głową kroczyli przez ten świat, by realizowały się plany i marzenia, by byli uczciwymi i szczęśliwymi ludźmi. Przywołując słowa piosenki, „że ważne są dni, których jeszcze nie znamy” podkreśliła , „że w życiu piękne są tylko chwile” – i pobyt tych uczniów w naszej szkole był jedną z takich chwil.

Słowa życzeń i pożegnalne upominki skierowali do najstarszych koleżanek
i kolegów uczniowie klasy VII. Rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek./rg

E-DZIENNIK

MS Office 365

Nasze osiągnięcia

PATRON SZKOŁY

 Sportowa Edukacja

Szukaj