Szukaj

Aktualności

Festiwal Zawodów -Kraków 2022

Festiwal Zawodów -Kraków 2022

Poniedziałek, Maj 9, 2022

***

26 kwietnia 2022 r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w Festiwalu Zawodów organizowanym przez Urząd Marszałkowski województwa małopolskiego. W tym roku festiwal odbywał się w TAURON Arenie Kraków.

 Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół branżowych z Małopolski, ale także mogli zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż i porozmawiać ze starszymi kolegami kształcącymi się w danym zawodzie.

Korzystając z okazji uczniowie odwiedzili również Muzeum Lotnictwa Polskiego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od gmachu głównego, gdzie główną część wystawy stanowiły silniki, samoloty i motoszybowce amatorskie, jak i odznaki, oraz umundurowanie. Potem udaliśmy się na wystawę pt. “Skrzydła Wielkiej Wojny” oraz  “Skrzydła i Ludzie XX wieku”. Następnie poszliśmy pod obelisk “Chwała Polskim Lotnikom” upamiętniający bohaterskie walki z najeźdźcą hitlerowskim oraz przeszliśmy wzdłuż Alei Migów. Zwiedzanie zakończyliśmy przy najsłynniejszym eksponacie muzeum, a mianowicie Mi-8 10620 zwanym również śmigłowcem papieskim.

Wycieczkę można z czystym sumieniem uznać za udaną dzięki pięknej pogodzie, oraz przyjaznej atmosferze.

E-DZIENNIK

MS Office 365

Nasze osiągnięcia

CMI

 Sportowa Edukacja