Szukaj

Aktualności

Wycieczka do Krakowa i Tyńca

Wycieczka do Krakowa i Tyńca

Poniedziałek, Maj 23, 2022

Dofinansowana z Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu "Poznaj Polskę"

19 maja 2022 roku uczniowie klas I-III naszej szkoły wyruszyli szlakiem królewskim, aby zwiedzić historyczne miasto Kraków. Swoją podróż rozpoczęli w Opactwie Ojców Benedyktynów w Tyńcu.

GALERIA ZDJĘĆ

W opactwie czekały na nich atrakcyjne warsztaty pełne zagadek i łamigłówek, odkrywających historię i tradycje tamtejszego opactwa.

Po zakończonych warsztatach uczestnicy wycieczki udali się w kierunku miasta Krakowa. Tam spacerując wraz z przewodnikiem zwiedzili Rynek Krakowski, gdzie mieli okazję odsłuchać hejnału z wieży Kościoła Mariackiego oraz zwiedzić Sukiennice i zakupić pamiątkowe upominki. Następnie cała grupa udała się traktem krakowskim na Zamek Królewski. Spacer zakończył się nad rzeką Wisłą, do której dotarli prosto ze smoczej jamy pod Wawelem.

Ta bardzo interesująca i wciągająca podróż w świat historii naszego kraju, została w głównej mierze zorganizowana przy dofinansowaniu Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Poznaj Polskę". Mamy nadzieję, że program ten będzie kontynuowany w kolejnych latach, na co z niecierpliwością czekamy:-)

E-DZIENNIK

MS Office 365

Nasze osiągnięcia

CMI

 Sportowa Edukacja