Szukaj

Aktualności

Wycieczka do Bochni i Nowego Wiśnicza

Wycieczka do Bochni i Nowego Wiśnicza

Poniedziałek, Październik 31, 2022

26 października uczniowie klas 1-3 po raz drugi w tym roku uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę".

Pierwszym punktem zwiedzania była bocheńska Kopalnia Soli. Na miejscu powitał nas Pan przewodnik, który towarzyszył nam przez cały czas multimedialnej wędrówki korytarzami kopalni, omawiając ciekawostki z historii kopalni i prac w niej wykonywanych. Wyjeżdżając z Bochni zatrzymaliśmy się na posiłek w restauracji MCDonalds, a następnie udaliśmy w kierunku Nowego Wiśnicza.

Naszym celem był stojący na wzgórzu, widoczny niemal z każdego miejsca w tym miasteczku zamek Kmitów i Lubomirskich. Jest to jedna z najlepiej zachowanych barokowych rezydencji w Polsce, a zarazem wspaniałe dzieło polskiej sztuki obronnej.Podczas zwiedzania towarzyszyła nam przewodniczka, która przedstawiła uczniom najciekawsze historyczne dzieje zamku oraz znajdujące się w nim atrybuty.

Na zakończenie wizyty w zamku uczniowie wzięli udział w Bastionie VR - podróży w czasie w technologii wirtualnej rzeczywistości.

To był wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji.

GALERIA ZDJĘĆ

E-DZIENNIK

MS Office 365

Nasze osiągnięcia

CMI

 Sportowa Edukacja