Szukaj

Aktualności

11 listopada 2022r. - Święto Niepodległości

11 listopada 2022r. - Święto Niepodległości

Poniedziałek, Listopad 14, 2022

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta
i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Nasza szkoła jak co roku włączyła się w obchody Święta.Niepodległości. 10 listopada 2022 r.  odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowana przez uczniów klasy IV i V, pod pieczą wychowawczyni- pani Justyny Wszołek. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami i recytacjami wierszy.

Zorganizowany został również konkurs wierszy patriotycznych, w którym udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III (pierwsza kategoria wiekowa) oraz klas IV-VIII ( druga kategoria wiekowa).

W pierwszej kategorii wiekowej wyróżniono oddział 0 i klasę pierwszą, zaś główne miejsca przyznano uczniom: Alanowi Rojkowicz (I miejsce), Julii Witek ( II miejsce) i Oliwii Góral (III miejsce).

Natomiast w grupie starszej jury wyłoniło zwycięzców konkursu: Michałą Kwaśnego (I miejsce), Aleksandrę Kwaśną ( II miejsce) i Patrycję Słowik wraz z Leonem Cudkiem (III miejsce). Każdy z uczestników został nagrodzony słodkim upominkiem.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wygłoszone recytacje wierszy patriotycznych.

GALERIA ZDJĘĆ

E-DZIENNIK

MS Office 365

Nasze osiągnięcia

CMI

 Sportowa Edukacja